АНАТОМІЯ ПРОПАГАНДИ: ТОП-3 ПОДІЇ ЗА ТИЖДЕНЬ

У звітний період державна пропаганда фокусувалася на підтримці меседжів Путіна про позитивні тенденції в економіці, вирішення конфлікту щодо будівництва мечеті в Москві і знову лякала росіян «біологічною зброєю».

Підтверджуючи заяви Путіна про стабілізацію російської економіки, Росстат та Мінфін оприлюднили оптимістичні дані. Росстат підтвердив оцінку спаду ВВП РФ у 2022 році на рівні 2,1% (характерно, що Центральний банк вказував 2,5%, а Мінекономрозвитку – 2,7%). У свою чергу Мінфін стверджує, що дефіцит бюджету в першому кварталі становив лише 2,4 трлн рублів (притому, що згідно з даними сайту «Електронний бюджет», дефіцит бюджету на 28 березня перевищував 4 трлн руб.). Низка експертів висловила припущення, що дані держорганів підганяються під ідеологічний запит Кремля.

Кремль шукає компроміс у конфлікті навколо мечеті в Москві, будівництво якої мало не призвело до зіткнення радикалів. Мер Москви повідомив, що мечеть біля Святого озера не будуватимуть, для неї виділять іншу ділянку. Кремль реалізував цілу спецоперацію щодо вирішення проблеми. Відповідальність опустили до рівня міської влади, а авторство компромісного варіанта приписали духовним лідерам обох таборів. Для повної фіксації розрядки Кадиров подякував Собянину «за вирішення питання».

У Росії знову повернулися до трансляції міфів про «біолабораторії». Міноборони РФ провело брифінг начальника військ РХБЗ, який заявив про деякі збори у Варшаві, обов'язковою умовою участі в яких є наявність досвіду в дослідженнях подвійного призначення. Міноборони попередив, що під виглядом цих зборів може проводитись «підготовка провокацій із біологічною зброєю». Нічим не підкріплені конспірологічні теорії російська пропаганда генерує для внутрішньоросійської аудиторії, компенсуючи відсутність виразних причин та цілей війни з Україною.

СУВЕРЕННА ЕКОНОМІКА: КЛЮЧОВІ ПОДІЇ ТИЖНЯ

Дізнатись більше

ТОП ПРАВОВИХ ПОДІЙ ЗА МИНУЛИЙ ТИЖДЕНЬ

Дізнатись більше

АНАТОМІЯ ПРОПАГАНДИ: ТОП-3 ПОДІЇ ЗА ТИЖДЕНЬ

Дізнатись більше