Консенсус-аналіз (за 21-27 листопада 2022 року)

Росія готується до чергової відкритої хвилі мобілізації.

Мобілізація залишається головною темою російського внутрішнього дискурсу за минулий тиждень. Особливістю є те, що у федеральних та регіональних медіа тема часткової мобілізації нині присутня переважно в опосередкованому вигляді: як новини про численні надзвичайні події з мобілізованими ще до їхньої відправки на фронт. При цьому, де-факто продовження часткової мобілізації по країні офіційні ЗМІ намагаються залишати за рамками повідомлень.

Незважаючи на це, очевидна спроба тестування Кремлем повідомлень про можливу нову хвилю мобілізації в найближчі місяці, більшу за своїми масштабами, з паралельним оптимістичним висвітленням наступальної операції на Донбасі. Останнє пояснюється офіційними медіа ефектом від проведеної часткової мобілізації, а, отже, як рецепт для переломлення ситуації на фронті в умовах боротьби не з Україною, а всім НАТО.

Зволікання з оголошенням чергової хвилі мобілізації можна пояснити нездатністю на даний момент російської влади запропонувати ширшому колу військовозобов'язаних достатню мотивацію для добровільної мобілізації. Тим більше, враховуючи труднощі із забезпеченням першої хвилі частково мобілізованих та високі втрати у ході бойових дій. Мотивація захисту «нових суб'єктів РФ», як показала дуже стримана реакція населення на відступ із Херсона, не є достатньою. Найближчими тижнями можна очікувати чергових спроб знайти подібні мотиви для підготовки військовозобов'язаних до нових хвиль мобілізації вже з використанням загрози для «старих» суб'єктів РФ, як-то «напад ЗСУ на Білгородську область, що готується».

СУВЕРЕННА ЕКОНОМІКА: КЛЮЧОВІ ПОДІЇ ТИЖНЯ

Дізнатись більше

ТОП ПРАВОВИХ ПОДІЙ ЗА МИНУЛИЙ ТИЖДЕНЬ

Дізнатись більше

АНАТОМІЯ ПРОПАГАНДИ: ТОП-3 ПОДІЇ ЗА ТИЖДЕНЬ

Дізнатись більше