ТОП ПРАВОВИХ ПОДІЙ ЗА МИНУЛИЙ ТИЖДЕНЬ

Закон про електронні повістки сколихнув російське суспільство. Нова система призову на військову службу торкнеться щонайменше 25 мільйонів росіян. Занепокоєння суспільства викликало ексклюзивне право військкоматів накладати позасудові обмеження на потенційних ухилянтів: заборони на виїзд із країни, проведення операцій із нерухомістю, використання автомобіля та багато іншого. Примітно, що лише безпосередня загроза опинитися на війні в Україні змогла пробитися крізь стіни пропаганди і змусила суспільство реагувати на ухвалений закон.

З ухилянтами боротимуться за допомогою електронної бази військового обліку. Створення єдиної електронної бази військового обліку мінімізує можливість ухилення від призову за мобілізацією. Влада готується до нового набору строковиків і, можливо, до нової хвилі мобілізації.

На військову службу за контрактом хочуть набирати одразу після школи. Держдума ухвалила поправку до закону «Про військовий обов'язок та військову службу», що дозволяє вступати на військову службу за контрактом 18-річним відразу після закінчення середньої школи. Нині згідно із законом контрактником можна стати після закінчення технікуму чи вузу, або після трьох місяців строкової служби в армії.

Держдума ухвалила закони про скорочення терміну визнання учасників «СВО» зниклими та загиблими. Держдума ухвалила законопроекти, що скорочують до шести місяців терміни визнання безвісти зниклими та загиблими учасників «спеціальної військової операції», у тому числі уклали контракти з військовими компаніями, правоохоронців та громадян, які проживають у зоні проведення «СВО».Раніше цей термін складав два роки.

Законодавство щодо інакодумства до стає дедалі жорсткішим і тягне у себе суворіші заходи покарання. Центральний окружний військовий суд засудив до 19 років позбавлення волі Олексія Нурієва та Романа Насрієва за звинуваченням у тероризмі за підпал адміністративної будівлі. Термін став рекордним у справах про підпал адміністративних будівель.

СУВЕРЕННА ЕКОНОМІКА: КЛЮЧОВІ ПОДІЇ ТИЖНЯ

Дізнатись більше

ТОП ПРАВОВИХ ПОДІЙ ЗА МИНУЛИЙ ТИЖДЕНЬ

Дізнатись більше

АНАТОМІЯ ПРОПАГАНДИ: ТОП-3 ПОДІЇ ЗА ТИЖДЕНЬ

Дізнатись більше