СУВЕРЕННА ЕКОНОМІКА: КЛЮЧОВІ ПОДІЇ ТИЖНЯ

Мінфін РФ стверджує, що дефіцит федерального бюджету в першому кварталі становив лише 2,4 трлн рублів. Це на 180 млрд руб. менше, ніж на кінець лютого. При цьому, за даними сайту "Електронний бюджет", дефіцит бюджету на 28 березня сягав понад 4 трлн руб. Існує ймовірність того, що дані Мінфіну мають маніпулятивний характер з метою приховування реальної ситуації у сфері державних фінансів.

Арбітражний трибунал при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі зобов'язав Росію виплатити $5 млрд компенсації "Нафтогазу" за збитки від захоплення активів компанії у 2014 році в Криму. У Росії визнали факт судового рішення. Як заявив речник президента РФ Дмитро Пєсков, російська сторона проаналізує рішення суду в Гаазі. Він ухилився від прямої відповіді на запитання, чи має намір Росія виконувати рішення суду.

США запровадили санкції проти підприємств олігарха Алішера Усманова. До списку санкцій увійшли компанії Усманова з холдингу USM: "Металоінвест", "Мегафон", "Аккерманн Цемент", Лебединський ГЗК, ОЕМК ім. Угарова. Під обмеження потрапили також і фізичні особи-громадяни Швейцарії, Угорщини, Кіпру, Узбекистану та Росії, пов'язані з Усмановим та його компаніями.

Уряд дозволив НОВАТЕК викупити частку Shell (27,5%) у «Сахаліні-2». У рамках «Сахаліну-2» освоюються Пільтун-Астохське та Лунське родовища сахалінського шельфу. Ряд аналітиків пов'язують падіння курсу рубля в березні-квітні саме з конвертацією Shell виручених від продажу своєї частки 95 млрд руб (понад $1 млрд).Британська компанія виводить із Росії капітал у доларах, і такий обсяг міг позначитися на котируваннях.

Центробанк РФ повідомив, що за підсумками 2022 обсяг валютних вкладів росіян за кордоном перевищив їх розмір всередині країни. Це сталося на тлі санкцій, запровадження комісій за валютні рахунки та стимулювання девалютизації. Регулятор визнає, що "значною мірою накопичення валютних активів резидентів перемістилося за кордон".

СУВЕРЕННА ЕКОНОМІКА: КЛЮЧОВІ ПОДІЇ ТИЖНЯ

Дізнатись більше

ТОП ПРАВОВИХ ПОДІЙ ЗА МИНУЛИЙ ТИЖДЕНЬ

Дізнатись більше

АНАТОМІЯ ПРОПАГАНДИ: ТОП-3 ПОДІЇ ЗА ТИЖДЕНЬ

Дізнатись більше