ТОП ПРАВОВИХ ПОДІЙ ЗА МИНУЛИЙ ТИЖДЕНЬ

Зрадниками можуть бути визнані всі, хто не погоджується з політикою влади. Плюралізм поглядів визнається екстремізмом. Доноси стають нормою сьогодення. Це все описує Росію 2023 року, яка поступово наближається до сталінського правосуддя. Циклічність історії знаходить своє відображення в статті 58 Кодексу (1926): «Контрреволюційними діями є будь-які дії, спрямовані на повалення, підрив або ослаблення влади... урядів Союзу РСР... шпигунство, розкриття військової або державної таємниці, перехід на бік ворога, втеча або переліт за кордон караються - вищою мірою кримінального покарання - розстрілом з конфіскацією всього майна».

Московський міський суд засудив опозиційного політика, журналіста і публіциста Володимира Кара-Мурзу до 25 років колонії суворого режиму. Його звинуватили в поширенні "фейків" про російську армію, участі в діяльності "небажаної організації" та державній зраді.

Держдума ухвалила поправки щодо довічного ув'язнення за державну зраду. Держдума РФ ухвалила поправки, які передбачають довічне ув'язнення за державну зраду.

В Росії помітно зросла кількість звинувачень у державній зраді. Це сталося після того, як президент Володимир Путін закликав активно протидіяти спробам "зрадників" "розколоти і послабити наше суспільство". Кількість кримінальних справ за статтею «Державна зрада» в Росії за перші три місяці 2023 року, порівнялась з кількістю справ, порушених за весь 2022 рік.

Путін шукає «захист» від рішень міжнародних організацій. Держдума прийняла поправки, які наділяють главу держави повноваженнями захищати громадян Росії в разі ухвалення іноземними або міжнародними органами рішень, що суперечать російському законодавству. Поправки були розроблені у відповідь на рішення МКС про арешт президента Володимира Путіна.

СУВЕРЕННА ЕКОНОМІКА: КЛЮЧОВІ ПОДІЇ ТИЖНЯ

Дізнатись більше

ТОП ПРАВОВИХ ПОДІЙ ЗА МИНУЛИЙ ТИЖДЕНЬ

Дізнатись більше

АНАТОМІЯ ПРОПАГАНДИ: ТОП-3 ПОДІЇ ЗА ТИЖДЕНЬ

Дізнатись більше