СУВЕРЕННА ЕКОНОМІКА: КЛЮЧОВІ ПОДІЇ ТИЖНЯ

У 2023 році митниця знизила перерахування до бюджету на 35,1%. Федеральна митна служба (ФМС) Росії у першому кварталі 2023 року перерахувала до бюджету РФ 1,288 трлн руб. У порівнянні аналогічним періодом 2022 надходження скоротилися на 35,1%, тоді сума склала 1,983 трлн руб.

Російські підприємства, які раніше спеціалізувалися на складанні преміальних автомобільних брендів BMW і Mercedes, переходять до випуску китайської техніки. Калінінградський "Автотор", який раніше збирав BMW, приступив до збирання автомобілів китайських брендів Kaiyi, BAIC і SWM. Підмосковний завод Mercedes проданий російській дилерській групі "Автодом" і також перейде на випуск китайських автомобілів. Партнери для заводу публічно не називаються, але губернатор Московської області Андрій Воробйов заявляв, що тривають пошуки саме китайського партнера.

ОПЕК прогнозує у 2023 році скорочення видобутку нафти в Росії на 0,75 млн барелів на добу (б/д) до 10,28 млн б/д в середньому. При цьому падіння в Росії компенсується зростанням видобутку в інших державах, які не входять у картель, насамперед у США. У щомісячній доповіді організації наголошується, що очікуване падіння в РФ враховує недавно оголошені додаткові добровільні коригування видобутку до кінця 2023 року.

Глави МЗС G7 підтвердили намір посилити санкції проти РФ і надалі підтримувати Україну. Учасники зустрічі в японській Каруїдзаві (префектура Нагано) у ході сесії міністерської зустрічі, присвяченій Україні, погодилися посилити координацію для запобігання ухилянню від санкцій та постачанню зброї до Росії третіми країнами.

П'ять ядерних держав створили альянс для витіснення Росії із світового ринку ядерного палива. США, Канада, Великобританія, Франція та Японія створили альянс, щоб витіснити Росію з міжнародного ринку ядерної енергії. Ці країни будуть використовувати ресурси та можливості секторів цивільної ядерної енергетики кожної країни, щоб зруйнувати контроль Росії на ланцюзі

СУВЕРЕННА ЕКОНОМІКА: КЛЮЧОВІ ПОДІЇ ТИЖНЯ

Дізнатись більше

ТОП ПРАВОВИХ ПОДІЙ ЗА МИНУЛИЙ ТИЖДЕНЬ

Дізнатись більше

АНАТОМІЯ ПРОПАГАНДИ: ТОП-3 ПОДІЇ ЗА ТИЖДЕНЬ

Дізнатись більше