Невдалий переворот у Судані зруйнує міжнародну торговельну логістику Росії

Москва, за допомогою найманців ПВК «Вагнер», довгий час тероризує Африканський континент. Починаючи з лютого 2022 року, низка африканських держав перебувають у гібридній військово-політичній зоні впливу РФ. Лівія, Малі, ЦАР, Конго, Буркіна-Фасо, Судан є джерелами постачання дорогоцінних металів та логістичними вузлами російських геополітичних авантюр. Тісна співпраця росіян з африканськими диктаторами, їхня підтримка та спільний терор – частина підривної стратегії Кремля спрямованої на знищення міжнародного правопорядку.

Судан був основною базою для розширення російського впливу в Африці. Хартум вкотре поглинений боротьбою за владу між формальним лідером Фаттахом аль-Бурхані, керівником збройних сил, та його заступником – Хамданом Дагло, командувачем «Сил швидкого реагування». Основні запаси озброєння країни – російського чи радянського зразка. Наприкінці 2022 року Бухрані відмовився передати частину військової техніки росіянам для війни з Україною. Ймовірно, тому, Кремль робить ставку на його опонента Дагло. Оскільки компанія Пригожина Meroe Gold довго контролювала експорт золота з Судану та використовувала його територію для нарощування своєї присутності на всьому континенті, результат конфлікту визначить для Москви, якою буде її роль в Африці протягом найближчого десятиліття.

Суданська криза підштовхує центральних гравців у регіоні встановити контроль над політичним істеблішментом у Хартумі. Єгипет та Саудівська Аравія працюють над обмеженням російського впливу та видворенням «вагнерівців» з континенту. Для країн-сусідів критично важливо не допустити російської військової присутності у Порт-Судані на березі Червоного моря, а також локалізувати осередки політичної нестабільності. Очевидно, що довгострокові регіональні інтереси Каїра та Ер-Ріяда в Судані різко контрастують з намірами РФ, що підривають стабільність на Африканському континенті.

СУВЕРЕННА ЕКОНОМІКА: КЛЮЧОВІ ПОДІЇ ТИЖНЯ

Дізнатись більше

ТОП ПРАВОВИХ ПОДІЙ ЗА МИНУЛИЙ ТИЖДЕНЬ

Дізнатись більше

АНАТОМІЯ ПРОПАГАНДИ: ТОП-3 ПОДІЇ ЗА ТИЖДЕНЬ

Дізнатись більше