СУВЕРЕННА ЕКОНОМІКА: КЛЮЧОВІ ПОДІЇ ТИЖНЯ

Російський прем'єр-міністр Михайло Мішустін заявив, що санкції – «не тимчасове явище». За словами топ-чиновника, колишні західні партнери Росії зайшли надто далеко, щоб просто взяти та відступити. Він стверджує, що російська економіка демонструє стійкість, але є галузі, які ще не відновили повністю свої господарські ланцюжки. Вибраний Кремлем шлях на самоізоляцію продовжиться.

У Кремлі сформулювали відповідь на загрозу G7 повної заборони експорту до РФ. Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв повідомив, що подібна ініціатива «Великої сімки» матиме дзеркальну відповідь – у такому разі закінчиться «зернова угода», буде припинено імпорт товарів із РФ за найбільш чутливими для G7 категоріями.

Виробництво легкових автомобілів в Росії в I кварталі 2023 року знизилося в річному вираженні в 2,8 рази (на 64,6%), до 86,4 тис. Трансформація російської автомобілебудівної галузі полягає не лише у зниженні кількісних показників. З введенням санкцій на території РФ припинили свої виробничі програми найбільші міжнародні концерни BMW, Mercedes, Volkswagen, Toyota і т.п. Їхнє місце займають китайські виробники.

Видобуток нафти в РФ у 2023 році знизиться на 20 млн тон. Видобуток нафти з конденсатом у Росії 2023 року знизиться на 20 млн т - до 515 млн т, повідомив віце-прем'єр Олександр Новак. РФ вийшла на обіцяне скорочення видобутку нафти (на 500 тис. барелів на добу) достроково – вже у квітні. При цьому Росстат у березні припинив публікацію даних про нафтовидобуток у країні.

Міністерство торгівлі Південної Кореї розширило список товарів, для експорту яких до Росії та Білорусії необхідно отримувати спецдозвіл, з 57 до 798 позицій. До списку були додані промислове та будівельне обладнання, товари в сталеливарній, хімічній галузях, автомобілебудуванні, деталі для автомобілів дорожчі за $50 тис., провідники та квантові комп'ютери, деталі для них, а також сапфіри та рубіни.

СУВЕРЕННА ЕКОНОМІКА: КЛЮЧОВІ ПОДІЇ ТИЖНЯ

Дізнатись більше

ТОП ПРАВОВИХ ПОДІЙ ЗА МИНУЛИЙ ТИЖДЕНЬ

Дізнатись більше

АНАТОМІЯ ПРОПАГАНДИ: ТОП-3 ПОДІЇ ЗА ТИЖДЕНЬ

Дізнатись більше