АНАТОМІЯ ПРОПАГАНДИ: ТОП-3 ПОДІЇ ЗА ТИЖДЕНЬ

Офіційні особи РФ використовують міжнародні майданчики для озвучування пропагандистських гасел, федеральні канали транслюють відверті фейки, а Роскомнагляд звітує про результати боротьби з інакодумством в інтернет-просторі.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров скористався тимчасовим головуванням РФ у Раді безпеки ООН для трансляції пропагандистських наративів. На засіданні цього органу він виступив із низкою тенденційних політичних заяв проти США та України. Лавров звинуватив Сполучені Штати у «руйнуванні глобалізації», а Україну – у «нацизмі». На противагу гаслам Лаврова прозвучали заяви Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша, який сказав, що вторгнення Росії в Україну «викликає масові страждання та руйнування для країни та її народу» і закликав «терміново вжити ефективних заходів у відповідь».

Державний телеканал «Росія-1» видав кадри зруйнованої російською ракетою 28 квітня багатоповерхівки в Умані Черкаської області за наслідки обстрілів українськими військовими Донбасу. Федеральні телеканали в РФ давно перестали бути засобами масової інформації та перетворилися на інструменти державної пропаганди. Але якщо раніше, маніпулювання інформацією обмежувалося довільно розставленими акцентами, то зараз під виглядом фактів транслюються брехливі інсинуації.

Роскомнагляд (РКН) прозвітував про боротьбу з вільнодумством в інтернеті. РКН заблокував на території РФ з 24 лютого минулого року понад 160 тис. ресурсів «із явно недостовірною інформацією» про хід вони з Україною. Зазначається, зокрема, що з лютого 2022 р. заблоковано понад 4,3 тис. відеосервісів, які «розповсюджують рекламу з файлами про СВО». У РФ запущено систему автоматичного пошуку забороненого контенту «Окулус». У грудні 2022 року систему протестували у роботі, а з січня 2023 року її почали інтегрувати з діючими системами моніторингу.

СУВЕРЕННА ЕКОНОМІКА: КЛЮЧОВІ ПОДІЇ ТИЖНЯ

Дізнатись більше

ТОП ПРАВОВИХ ПОДІЙ ЗА МИНУЛИЙ ТИЖДЕНЬ

Дізнатись більше

АНАТОМІЯ ПРОПАГАНДИ: ТОП-3 ПОДІЇ ЗА ТИЖДЕНЬ

Дізнатись більше