ІТАЛІЯ НА ОРБІТІ СТРИМУВАННЯ РОСІЇ

Уряд Італії продовжує послідовно підтримувати Україну та обмежувати вплив РФ на континенті. З початку агресії Росії офіційний Рим незмінно надавав підтримку Києву і брав участь у розширенні антиросійських санкцій. Деякі застереження у "проросійськості" нового правоцентристського уряду на чолі з Джорджем Мелоні не справдилися. Члени урядової коаліції в особі Сільвіо Берлусконі та Маттео Сальвіні, які раніше часто спілкувалися особисто з Путіним, зайняли цілком проукраїнську позицію і виступають за «упокорення країни, яка втратила зв'язок з реальністю». На таку позицію італійських політиків впливає громадська думка, яка коливається в межах 63% – 78% підтримки України.

Італії вдалося подолати газову залежність від Росії. Міністр енергетики та довкілля Пікетто Фратін надав оновлену статистику газопостачання (квітень місяць). За його даними, Італія знизила частку російського газу в імпорті з 40 до 10%. Цьому сприяло збільшення прокачування газу трубопроводом зі Сходу та Африки. Крім того, збільшився процес нарощування енергії з відновлюваних джерел, також відбуваються технологічні випробування ядерних реакторів четвертого покоління. Водночас італійський уряд приєднався до встановлення «стелі» цін на російські нафту та газ.

Рим залишається одним із найбільших постачальників зброї в Україну. З лютого 2022 Італія надала вже шість пакетів військової допомоги. Координація з надання зброї відбувається на платформі Контактної групи з оборони України, яка одержала назву зустріч у форматі «Рамштайн» (з квітня 2023 р. – Атлантична хартія 2.0). У грудні 2022 року Сенат Італії схвалив резолюцію щодо продовження надання військової допомоги Україні до кінця 2023 року. За словами міністра оборони Італії Гвідо Крозетто, Італія постачатиме зброю Україні доти, доки не розпочнуться мирні переговори з Росією.

СУВЕРЕННА ЕКОНОМІКА: КЛЮЧОВІ ПОДІЇ ТИЖНЯ

Дізнатись більше

ТОП ПРАВОВИХ ПОДІЙ ЗА МИНУЛИЙ ТИЖДЕНЬ

Дізнатись більше

АНАТОМІЯ ПРОПАГАНДИ: ТОП-3 ПОДІЇ ЗА ТИЖДЕНЬ

Дізнатись більше