ТОП ПРАВОВИХ ПОДІЙ ЗА МИНУЛИЙ ТИЖДЕНЬ

Росія відкрито дотримується ідеології, яка відкидає пріоритет міжнародного права над внутрішнім, і навіть ставить під сумнів інститут прав та свобод людини і громадянина, розглядаючи його як щось чуже і вороже, орієнтоване на порушення її суверенітету. Депортація мешканців анексованих територій та арешти політичних дисидентів виправдовуються необхідністю збереження національної безпеки. Росія фактично веде війну проти громадянського суспільства, використовуючи цільові закони для обмеження свободи слова, асоціацій та зборів з метою придушення будь-якого інакомислення.

Путін дозволив депортувати мешканців анексованих територій Жителі окупованих територій України, які відмовилися приймати російське громадянство, вважатимуться іноземцями, згідно указу який підписав Володимир Путін. Якщо російська влада визнає таких людей як таких, що створюють загрозу національній безпеці, їх депортують з країни.

Росія продовжує падати у рейтингу свободи преси Міжнародна організація "Репортери без кордонів" опублікувала щорічний рейтинг свободи преси. Росія в 2023 році посіла в ньому 164 місце зі 180. Останнє, 180-е місце, як і раніше, займає Північна Корея. Перед нею у рейтингу розташувалися КНДР, В'єтнам, Іран, Туркменістан, Сирія та Еритрея.

ЄСПЛ зобов'язав РФ виплатити громадянам Грузії 129 млн євро Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) зобов'язав Росію виплатити понад 129 млн євро компенсацій Грузії за порушення та збитки, заподіяні громадянам внаслідок російського вторгнення 2008 року.

Китай проголосував за резолюцію ООН, в якій РФ названо агресором Китай уперше проголосував за резолюцію Генеральної асамблеї ООН, у якій РФ названо агресором, хоча раніше або утримувався, або голосував проти. Проти резолюції проголосували 5 країн – РФ, Білорусь, Нікарагуа, Сирія, КНДР. "За" проголосували 122 країни, утрималися - 18.

СУВЕРЕННА ЕКОНОМІКА: КЛЮЧОВІ ПОДІЇ ТИЖНЯ

Дізнатись більше

ТОП ПРАВОВИХ ПОДІЙ ЗА МИНУЛИЙ ТИЖДЕНЬ

Дізнатись більше

АНАТОМІЯ ПРОПАГАНДИ: ТОП-3 ПОДІЇ ЗА ТИЖДЕНЬ

Дізнатись більше