СУВЕРЕННА ЕКОНОМІКА: КЛЮЧОВІ ПОДІЇ ТИЖНЯ

Уряд РФ продовжує посилювати правила виведення іноземних інвестицій. Ліміт часу для придбання валюти на внутрішньому російському ринку під час продажу активів недружніми іноземними компаніями у Росії буде єдиним для всіх угод. Введене правило дискримінує іноземних інвесторів, позбавляючи їхньої можливості вибирати вигідний період купівлі валюти.

Статистику з видобутку нафти, газу та конденсату засекретили до квітня 2024 р. Уряд РФ розпорядився призупинити до 1 квітня 2024 року публікацію статистики з видобутку нафти, газу та конденсату. Так, розкриття щомісячних даних заборонено з березня 2023 року, квартальної звітності – з першого кварталу.

Вилучення коштів у блогерів стає елементом фіскальної політики. Зокрема, СКР порушив кримінальну справу стосовно блогерки Олени Бліновської, яка звинувачується у несплаті податків на суму майже 1 млрд рублів. В аналогічних порушеннях звинувачують блогерів Олександру Митрошину (на суму понад 120 млн руб.), Валерію Чекаліну (на суму понад 311 млн руб.) та інших.

Уряд РФ знову підняв ціну на передачу електроенергії. Послуги з передачі електроенергії російською єдиною електромережою (ЄНЕС) з 1 травня подорожчали на 6,3%. Відповідне розпорядження уряду опубліковано на офіційному інтернет-порталі правової інформації. Це рішення призведе до зростання цін на електроенергію для російських споживачів, а також, до подорожчання товарів та послуг.

У "Газпромі" стурбовані тенденціями на європейському газовому ринку. Спотова ціна газу втратила ще 3%. Контракт із постачанням "на день вперед" на хабі TTF у Нідерландах закрився на рівні $415 за тисячу кубометрів. При цьому темпи закачування газу до сховищ поступаються звичайним рівням за останні п'ять років. Це пов'язано з тим, що поточний рівень запасів газу становить 60,36% — це на 20 процентних пунктів вище за середній показник на ті ж дати за останні п'ять років.

СУВЕРЕННА ЕКОНОМІКА: КЛЮЧОВІ ПОДІЇ ТИЖНЯ

Дізнатись більше

ТОП ПРАВОВИХ ПОДІЙ ЗА МИНУЛИЙ ТИЖДЕНЬ

Дізнатись більше

АНАТОМІЯ ПРОПАГАНДИ: ТОП-3 ПОДІЇ ЗА ТИЖДЕНЬ

Дізнатись більше