АНАТОМІЯ ПРОПАГАНДИ: ТОП-3 ПОДІЇ ЗА ТИЖДЕНЬ

Російські пропагандисти відроджували традиції масових заходів радянської доби, доводили «успішне відбиття» атаки БПЛА на Кремль і намагалися вирішити проблему заяв Пригожина.

Атака дронів на Кремль стала топ-темою цього тижня. У ніч на 3 травня була спроба завдати удар двома безпілотними літальними апаратами по резиденції президента РФ у Кремлі. Прес-служба заявила, що «в результаті вжитих військовими та спеціальними службами своєчасних дій із застосуванням систем радіолокаційної боротьби апарати були виведені з ладу», хоча відео свідчить, що одна з веж Кремля була успішно вражена. Реакцією на цей інцидент стала серія чергових заяв пропагандистів про «червоні лінії» та заборону на запуск БПЛА у низці регіонів Росії.

У Росії відроджують радянську традицію масових заходів на 1 травня. У святкуванні Першотравня у більш ніж 1100 населених пунктах Російської Федерації відбулося понад 1500 заходів, у яких взяли участь 473 тисячі осіб. Спадкування атрибутів радянського періоду стає дедалі більш вираженою стратегією державної ідеології Кремля. Апелювання до радянського минулого дозволяє органічно впроваджувати властиві тому періоду практики авторитаризму та силового придушення інакомислення, ефективно підміняти суспільні цілі абстрактними гаслами державної величі та ідейною винятковістю Росії.

Наприкінці тижня ключовим викликом держпропаганді став демарш Євгена Пригожина. Спочатку він звинуватив Шойгу і Герасимова в навмисному обмеженні постачання боєприпасів, що призвело до величезних втрат, а потім заявив, що ПВК «Вагнер» залишає позиції в Бахмуті 10 травня. Антикризове реагування Міноборони РФ звелося до термінового відвідування Сергієм Шойгу баз зберігання озброєння, в ході якого російську аудиторію переконували в наявності достатньої кількості озброєння.

СУВЕРЕННА ЕКОНОМІКА: КЛЮЧОВІ ПОДІЇ ТИЖНЯ

Дізнатись більше

ТОП ПРАВОВИХ ПОДІЙ ЗА МИНУЛИЙ ТИЖДЕНЬ

Дізнатись більше

АНАТОМІЯ ПРОПАГАНДИ: ТОП-3 ПОДІЇ ЗА ТИЖДЕНЬ

Дізнатись більше