СУВЕРЕННА ЕКОНОМІКА: КЛЮЧОВІ ПОДІЇ ТИЖНЯ

Плановий дефіцит бюджету РФ перевищено за перші чотири місяці. Федеральний бюджет РФ у січні-квітні, за попередніми даними Мінфіну, був виконаний із дефіцитом 3,4 трлн рублів. Загалом на 2023 рік був запланований дефіцит у вигляді близько 2,9 трлн рублів. Таким чином, за підсумками чотирьох місяців дефіцит федерального бюджету випереджає прогноз на весь рік.

Нафтогазові доходи у січні-квітні продовжили скорочуватися - на 52%, до 2,282 трлн рублів. Основними факторами, що визначають негативну динаміку, стали санкції проти РФ, що спричинили скорочення обсягів експорту природного газу та зниження котирувань цін на нафту російської марки Urals

Австрійський Raiffeisen Bank International (RBI) обіцяє скорочувати бізнес у Росії та продовжує працювати над потенційними угодами, результатом яких стане продаж або виведення з орбіти групи російського Райффайзенбанку. Групу RBI в Росії представляють Райффайзенбанк, а також лізингова, страхова та керуюча компанії.

Сбербанк відкрив перше відділення у Криму. Нині у Криму працює обмежена кількість банків, усі вони вже багато років перебувають під зовнішніми санкціями. Сбербанк, як і інші системні російські банки, утримувалися від роботи в Криму, щоб уникнути міжнародних санкцій. Однак, після того як на початку квітня 2022 року він потрапив під блокуючі санкції США, а пізніше і низки інших країн, такі запобіжні заходи втратили сенс.

У рамках стратегії відмови від російського газу Єврокомісія оголосила перший тендер на спільну закупівлю. На сьогоднішній день близько 107 компаній зареєструвалися для участі у спільних закупівлях газу через нещодавно створений механізм AggregateEU». AggregateEU — це новий майданчик для торгівлі газом у Європі, який допоможе європейській промисловості встановити нові комерційні відносини з альтернативними постачальниками газу в контексті зусиль ЄС щодо поетапної відмови від російського газу.

СУВЕРЕННА ЕКОНОМІКА: КЛЮЧОВІ ПОДІЇ ТИЖНЯ

Дізнатись більше

ТОП ПРАВОВИХ ПОДІЙ ЗА МИНУЛИЙ ТИЖДЕНЬ

Дізнатись більше

АНАТОМІЯ ПРОПАГАНДИ: ТОП-3 ПОДІЇ ЗА ТИЖДЕНЬ

Дізнатись більше