АНАТОМІЯ ПРОПАГАНДИ: ТОП-3 ПОДІЇ ЗА ТИЖДЕНЬ

Головною подією російської пропаганди минулого тижня стали традиційні заходи щодо відзначення «Дня Перемоги». Але урочисту атмосферу затьмарив потік заяв Пригожина про жахливі втрати ПВК «Вагнер» та указ Путіна про заклик резервістів на військові збори.

У Москві відбувся традиційний для 9 травня військовий парад. Про присутність у Москві низки глав держав СНД стало відомо лише напередодні – 8 травня. На параді із промовою виступив Володимир Путін. Він очікувано повторив наративи російської пропаганди, яка представляє російському суспільству викривлену картину реальності. У цій конструкції Росія не віроломний агресор, а країна-«жертва», яка веде «священну війну» за збереження своєї державності. А в розпалюванні війни нібито винні якісь «західні еліти», що нищать традиційні цінності.

Головним викликом для державної пропаганди стала серія відеозвернень Євгена Пригожина, який знову звинувачував Міноборони в обмані та навмисному непостачанні боєприпасів. Неодноразово наголошувалося на боягузтві регулярної російської армії, підрозділи якої тікають з поля бою та парамілітарних формувань «Газпрому», які відмовилися брати участь у бойових діях. Великий резонанс викликала метафора Пригожина про якогось «щасливого дідуся», який «може бути закінченим мудаком». Висловлювання прозвучало настільки двозначно, що багато хто припустив, що під інфантильним «щасливим дідусем» прихований Володимир Путін.

Ще однією проблемою, з якою зіткнувся Кремль, став указ про заклик на військові збори, для громадян які перебувають у запасі. У російському суспільстві накопичується втома від тривалого «СВО», і багато громадян побоюються нової хвилі мобілізації. З урахуванням того, що 14 квітня було підписано закон про єдиний реєстр військовозобов'язаних та електронних повісток, ця подія викликала негативну реакцію серед росіян. Офіційним спікерам довелося запевняти суспільство, що громадяни викликані на збори не залучатимуться до бойових дій.

СУВЕРЕННА ЕКОНОМІКА: КЛЮЧОВІ ПОДІЇ ТИЖНЯ

Дізнатись більше

ТОП ПРАВОВИХ ПОДІЙ ЗА МИНУЛИЙ ТИЖДЕНЬ

Дізнатись більше

АНАТОМІЯ ПРОПАГАНДИ: ТОП-3 ПОДІЇ ЗА ТИЖДЕНЬ

Дізнатись більше