СУВЕРЕННА ЕКОНОМІКА: КЛЮЧОВІ ПОДІЇ ТИЖНЯ

Росія погодилася на продовження «зернової угоди» на два місяці. Офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова підтвердила продовження "зернової угоди". «Ми підтверджуємо оголошення президентом Туреччини продовження на два місяці чорноморської ініціативи, таким чином надається шанс не на словах, а на ділі допомогти забезпечити глобальну продовольчу безпеку», - сказала вона.

Федеральна митна служба (ФМС) РФ за січень-квітень 2023 перерахувала до федерального бюджету 1 трлн 779,7 млрд рублів, що на 30,6% менше, ніж за аналогічний період 2022 року (2 трлн 566 млрд рублів). Це є одним із факторів, що призвели до рекордного дефіциту російського бюджету (3,4 трлн рублів за перші чотири місяці при запланованих 2,9 трлн рублів на весь 2023 рік).

Асоціація експлуатації повітряного транспорту (АЕВТ), яка об'єднує найбільші російські авіакомпанії, сформувала позицію із проханням звільнити їх від сплати windfall tax. Представники АЕВТ стверджують, що галузь не є надприбутковою, а прибуток, отриманий у 2022 році, був забезпечений держсубсидіями.

Pernod Ricard припинила експорт алкоголю до РФ. У портфелі компанії - віскі Chivas Regal, Jameson, Ballantine's, горілка Absolut, текіла Olmeca, ром Havana Club та ін. З кінця лютого 2022 року багато виробників та імпортерів міцних напоїв призупинили діяльність або повністю пішли з російського ринку. Вивільнена частина ніша активно заміщується зростанням виробництва міцного алкоголю в РФ.

Кремль створює нові бар'єри перед іноземними інвесторами, що йдуть з РФ. Покупців їх активів планують зобов'язати розміщувати на біржі частину придбаних акцій. Банк Росії вважає за необхідне запровадити зобов'язання щодо розміщення на біржі частини акцій компаній, що викуповуються у нерезидентів, що йдуть з Росії. Про це голова Центробанку Ельвіра Набіулліна заявила на конференції НАУФОР.

СУВЕРЕННА ЕКОНОМІКА: КЛЮЧОВІ ПОДІЇ ТИЖНЯ

Дізнатись більше

ТОП ПРАВОВИХ ПОДІЙ ЗА МИНУЛИЙ ТИЖДЕНЬ

Дізнатись більше

АНАТОМІЯ ПРОПАГАНДИ: ТОП-3 ПОДІЇ ЗА ТИЖДЕНЬ

Дізнатись більше