АНАТОМІЯ ПРОПАГАНДИ: ТОП-3 ПОДІЇ ЗА ТИЖДЕНЬ

Кремлю вкрай важливо показати російському суспільству хоч якийсь результат широкомасштабного наступу, для якого восени 2022 року проводилася мобілізація. Як такою «перемогою» представлено взяття повністю зруйнованого райцентру Донецької області Бахмута. Завдані втрати (тільки у Бахмуті понад 100 тис.) керівництво країни намагається компенсувати зазиванням на контрактну службу нової партії росіян. Соціальна напруга через масовий наплив на робочі місця мігрантів з Азії, Кремль намагається згладити черговими пафосними заявами.

Держпропаганда святкує "взяття" Бахмута. Володимир Путін офіційно привітав із цим штурмові загони "Вагнер", і всіх військовослужбовців підрозділів ЗС РФ. Незважаючи на те, що Пригожин неодноразово наголошував на боягузтві підрозділів російських збройних сил, Путін та Міноборони все-таки згадали заслуги ЗС РФ у захопленні Бахмута. За кремлівською традицією замість реальної перемоги суспільству формують черговий фальшивий пропагандистський симулякр.

Кремль шукає способів рекрутувати на війну нових солдатів. Військово-політичне керівництво побоюється проводити нову хвилю мобілізації, тому шукає латеральні способи наситити армію особовим складом. Пропагандистські пабліки рясніють рекламою контрактної служби, регіональні чиновники проводять регулярні наради щодо виконання плану рекрутів, промислові підприємства зобов'язуються вести агітацію про вигоди служби серед працівників.

На тлі заміщення робочих місць сотень тисяч росіян, які пішли на війну, мігрантами з Азії, Кремль намагається обґрунтувати суспільству виправданість таких тенденцій. З цією метою було проведено засідання президентської ради з міжнаціональних відносин, на якому Володимир Путін зажадав проводити міграційну політику, виходячи з інтересів росіян. І пообіцяв «гнучкий збалансований підхід, який не створює ризиків, а працює на розвиток країни».

СУВЕРЕННА ЕКОНОМІКА: КЛЮЧОВІ ПОДІЇ ТИЖНЯ

Дізнатись більше

ТОП ПРАВОВИХ ПОДІЙ ЗА МИНУЛИЙ ТИЖДЕНЬ

Дізнатись більше

АНАТОМІЯ ПРОПАГАНДИ: ТОП-3 ПОДІЇ ЗА ТИЖДЕНЬ

Дізнатись більше