ТОП ПРАВОВИХ ПОДІЙ ЗА МИНУЛИЙ ТИЖДЕНЬ

Росія продовжує використовувати маніпулятивні методи, щоб вплинути на міжнародне право та досягти своїх політичних цілей. Спроба оскаржити передачу півострова Крим Українській РСР є законодавчим абсурдом. Фактично це спроба розширити юрисдикцію РФ на минуле. Очевидно, що таке скасування не матиме юридичного значення для міжнародних судів та всієї світової спільноти. Однак, продовжуючи логіку таких законодавчих ініціатив, сусідам РФ не залишається нічого іншого, як очікувати заяви про скасування дострокового повернення військово-морської бази Порт-Артур Китаю (жовтень 1954 року) та міста Ханко - Фінляндії (1955 рік).

Окупаційна влада Криму оскаржить у суді передачу півострова УРСР. Так звана «Державна рада» Криму звернеться до російського Конституційного суду з ініціативою щодо скасування указу 1954 року про передачу півострова Україні. Окупаційна влада Криму вважає, що необхідно остаточно закрити сторінку зі знаходженням Криму у складі УРСР та незалежної України не лише у політичному, а й у правовому полі.

Парламентська асамблея НАТО одноголосно визнала злочини Росії проти України геноцидом. У документі йдеться про підтримку міжнародного трибуналу, допомогу Україні, засудження ідеології рашизму та відновлення територіальної цілісності України. Також документ містить позиції щодо санкцій проти РФ, репарацій та «плану Маршала» для України.

Генпрокуратура РФ оголосила діяльність міжнародної природоохоронної організації "Грінпіс Інтернешнл" "небажаною" на території країни. У прес-релізі відомства стверджується, що діяльність нідерландської організації «загрожує основам конституційного ладу та безпеки РФ».

МВС Росії оголосило у розшук прокурора Міжнародного кримінального суду в Гаазі (МКС) Каріма Ахмада Хана, який видав ордер на арешт Володимира Путіна. Раніше Слідчий комітет Росії оголосив, що завів кримінальну справу проти прокурора та суддів МКС.

СУВЕРЕННА ЕКОНОМІКА: КЛЮЧОВІ ПОДІЇ ТИЖНЯ

Дізнатись більше

ТОП ПРАВОВИХ ПОДІЙ ЗА МИНУЛИЙ ТИЖДЕНЬ

Дізнатись більше

АНАТОМІЯ ПРОПАГАНДИ: ТОП-3 ПОДІЇ ЗА ТИЖДЕНЬ

Дізнатись більше