СУВЕРЕННА ЕКОНОМІКА: КЛЮЧОВІ ПОДІЇ ТИЖНЯ

Прем'єр-міністр Михайло Мішустін на чолі делегації чиновників та бізнесменів відвідав російсько-китайський бізнес-форум у Шанхаї. Він заявив, що Росія вважає безперечним пріоритетом партнерство з Китаєм в енергетиці. Як і в міжнародній політиці, в економіці Кремль активно посилює залежність від Китаю та стає його молодшим партнером.

Лідери країн-членів G7 зробили спільну заяву про те, що введені ними обмеження на ціну російської нафти дають позитивні результати. Оскільки на частку коаліції, яка запустила ініціативу, припадає близько 90% ринку морського страхування, цей підхід виявився ефективним. По-перше, російська нафта продовжує надходити світовий ринок, підтримуючи його стабільність. По-друге, вартість нафти значно знизилася, що скоротило доходи бюджету РФ.

Біржові ціни на газ у Європі вперше за два роки опустилися нижче за 300 доларів за тисячу кубометрів. У четвер 25 травня червневі ф'ючерси за індексом TTF лондонської біржі ICE досягли позначки 296 доларів за тисячу кубометрів. Важливим фактором зниження ціни стало оголошення Єврокомісією, в рамках стратегії щодо поетапної відмови від російського газу, тендеру щодо спільної закупівлі газу державами ЄС у надійних міжнародних постачальників.

Фінська державна компанія Gasum заявила про розірвання довгострокового контракту на постачання трубопровідного газу з ТОВ "Газпром експорт", повідомив Gasum. У травні 2022 Gasum відкинула умову нової системи оплати російського газу (з автоматичною конвертацією в рублі) і «Газпром» припинив поставки. Після цього Gasum ініціював арбітражний розгляд.

Росія, що опинилася в міжнародній ізоляції, закликає туристів з Ірану. Мінекономрозвитку РФ та Міністерство культурної спадщини, туризму та ремесел Ірану уклали меморандум про співпрацю у сфері туризму під час Міжнародного економічного форуму «Росія – Ісламський світ: KazanForum-2023».

СУВЕРЕННА ЕКОНОМІКА: КЛЮЧОВІ ПОДІЇ ТИЖНЯ

Дізнатись більше

ТОП ПРАВОВИХ ПОДІЙ ЗА МИНУЛИЙ ТИЖДЕНЬ

Дізнатись більше

АНАТОМІЯ ПРОПАГАНДИ: ТОП-3 ПОДІЇ ЗА ТИЖДЕНЬ

Дізнатись більше