АНАТОМІЯ ПРОПАГАНДИ: ТОП-3 ПОДІЇ ЗА ТИЖДЕНЬ

Ключовим трендом державної пропаганди на звітному тижні стали хаотичні спроби виправдати провал ПС ФСБ та ЗС РФ на прилеглих до українсько-російського кордону територіях Білгородської області. Паралельно Кремль шукає нові способи мобілізації російського суспільства – цього разу до пропагандистської риторики додалися тези про наміри Заходу «скасувати» російську культуру.

Рейд підрозділів Російського добровольчого корпусу (РДК) та Легіону «Свобода Росії» по Білгородській області розкрив механіку роботи держпропаганди. Подія, фото та відео-доказами якої були наповнені соціальні мережі, тривалий час ігнорувалась офіційними службами та ЗМІ. Губернатор області Гладков заявляв лише про «інформаційну атаку» на регіон, спростував чутки про евакуацію населення та закликав населення не піддаватися паніці. Лише після того, як ситуація стала критичною, в регіоні було оголошено режим контртерористичної операції, а губернатор почав звітувати про нібито проведені евакуаційні заходи.

Щоб згладити відчуття повного провалу, ФСБ (якій підпорядковується прикордонна служба) та Міноборони почали демонструвати рішучість у питанні захисту кордону. Шойгу пообіцяв жорстко реагувати на спроби вторгнення українських сил до РФ. У свою чергу ФСБ почала рапортувати про затримання чергових «диверсантів». Найбільш яскравим епізодом стало затримання деяких громадян, підозрюваних у плануванні підриву опор ЛЕП двох російських АЕС.

Геополітичний ізоляціонізм Путіна знайшов свій відбиток у культурній політиці. «Дивлячись на те, що відбувається у світі, ми все чіткіше розуміємо: нам не потрібні орієнтири чи стандарти, що грубо нав'язані ззовні, які пригнічують будь-яку самобутність та оригінальність розвитку. Для нас зараз по суті час самовизначення, боротьби за право бути самими собою», - заявив Путін у відео-зверненні з нагоди відкриття Академії творчих індустрій.

СУВЕРЕННА ЕКОНОМІКА: КЛЮЧОВІ ПОДІЇ ТИЖНЯ

Дізнатись більше

ТОП ПРАВОВИХ ПОДІЙ ЗА МИНУЛИЙ ТИЖДЕНЬ

Дізнатись більше

АНАТОМІЯ ПРОПАГАНДИ: ТОП-3 ПОДІЇ ЗА ТИЖДЕНЬ

Дізнатись більше