Консенсус-аналіз (19 – 26 грудня 2022 року)

Кремль відмовився від щорічного послання президента до Федеральних зборів на користь «малих» виступів.

Головною причиною можна вважати непопулярні рішення, які Кремль був змушений прийняти наприкінці року. Одним із таких рішень є збільшення російської армії до півтора мільйона осіб. Цей крок є прямим підтвердженням нездатності РФ перемогти нинішніми збройними силами у війні проти України. Що, у свою чергу, ставить під питання один із центральних міфів сучасної Росії – міф про сильну професійну армію, здатну протистояти арміям НАТО або навіть усьому блоку.

Навіть потенційна можливість питання про цю невідповідність до Путіна у прямому ефірі федерального телебачення призвела до того, що замість режиму великого діалогу було обрано режим кількох «малих» виступів російського президента без найменшого ризику незручних питань. Такими ерзац-посланнями стала колегія Міноборони РФ та інтерв'ю телеканалу Росія-1. Важливим аспектом стало те, що про самі непопулярні рішення заявляв не особисто Путін, а міністр оборони Сергій Шойгу. Глава Кремля, у свою чергу, став вирішувачем проблем російської армії, пообіцявши збройним силам будь-яку необхідну підтримку, нові безпілотники, авіацію та зв'язок.

Ще одним майданчиком для «малих» виступів Путіна став неформальний саміт лідерів країн СНД. Крім можливості нагадати про свою роль верховного головнокомандувача, який вирішує проблеми армії, а не створює їх, російський президент використав саміт для демонстрації населенню свого активного міжнародного порядку денного та відсутності ізоляції. Сам захід вкладається в канву максимального насичення кінця 2022 року зустрічами Путіна на найвищому рівні. При цьому для Кремля не важливим є той факт, що це зустрічі з одними й тими ж лідерами країн, які входять як до ОДКБ, так і СНД.

СУВЕРЕННА ЕКОНОМІКА: КЛЮЧОВІ ПОДІЇ ТИЖНЯ

Дізнатись більше

ТОП ПРАВОВИХ ПОДІЙ ЗА МИНУЛИЙ ТИЖДЕНЬ

Дізнатись більше

АНАТОМІЯ ПРОПАГАНДИ: ТОП-3 ПОДІЇ ЗА ТИЖДЕНЬ

Дізнатись більше