АНАТОМІЯ ПРОПАГАНДИ: ТОП-3 ПОДІЇ ЗА ТИЖДЕНЬ

На цьому тижні російська пропаганда гасила одразу кілька репутаційних криз. Пряме потрапляння до штабу Чорноморського флоту РФ, розстріл групи старших офіцерів у Нагірному Карабаху та ціни на автомобільне паливо були у фокусі інтересу ЗМІ. Однак далеко не всі випадки дії кремлівських політтехнологів були ефективними.

Тактика приховування від громадськості кількості та наслідків атак ракет і БПЛА на об'єкти російської військової інфраструктури все більше дає збоїв. Найбільш показово це виглядало у ситуаціях із ураженням штабу Чорноморського флоту РФ та військового аеродрому в Курській області. В обох випадках офіційні спікери та ЗМІ спочатку займали позицію замовчування. Однак після просочування відеосвідчень у соціальні мережі були змушені констатувати факти влучання, але продовжували навмисне применшувати наслідки.

Розстріл автомобіля з вищими офіцерами російського «миротворчого контингенту» в Нагірному Карабаху виявився дуже чутливим для російського суспільства. Але, попри очікування і навіть заклики турбопатріотів, реакція Кремля була вкрай невиразною. Роспропаганді довелося задовольнитись тиражуванням «вибачень», нібито принесених президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим та готовності азербайджанської сторони надати матеріальну допомогу сім'ям загиблих.

Тема боротьби зі зростанням цін у звітний період була сконцентрована на паливному сегменті. Уряд РФ запровадив тимчасові, але безстрокові обмеження експорту автомобільного бензину і дизельного палива. За даними Росстату, роздрібні ціни на бензин та дизельне паливо з початку року до 18 вересня зросли на 9,4% і такими обмеженнями влада намагається створити умови для зниження цін внутрішнього ринку. На офіційному рівні відкидається версія про те, що антиринкове рішення було прийнято для усунення зростання соціально-політичної напруженості в суспільстві.

СУВЕРЕННА ЕКОНОМІКА: КЛЮЧОВІ ПОДІЇ ТИЖНЯ

Дізнатись більше

ТОП ПРАВОВИХ ПОДІЙ ЗА МИНУЛИЙ ТИЖДЕНЬ

Дізнатись більше

АНАТОМІЯ ПРОПАГАНДИ: ТОП-3 ПОДІЇ ЗА ТИЖДЕНЬ

Дізнатись більше