ТОП ПРАВОВИХ ПОДІЙ ЗА ТИЖДЕНЬ

Свідченням прихильності світової спільноти до принципів правосуддя є рішення Міжнародного кримінального суду розслідувати злочини, вчинені російськими військовослужбовцями в Україні. Москва тим часом розробляє способи обходу санкцій.

Кремль відмовляється визнавати Міжнародний кримінальний суд

Міжнародний кримінальний суд планує порушити дві справи проти Росії. Одна з них пов'язана з підозрами у «викраденні українських дітей та перевезенні їх до Росії», а друга — із навмисними атаками на громадянську інфраструктуру. Ми не визнаємо цей суд, ми не визнаємо юрисдикцію цього суду. Так до цього і ставимося», - Дмитро Пєсков.

Контрафакт за підтримки держави

Мінпромторг включив до переліку товарів, дозволених для паралельного імпорту продукцію IKEA, побутову техніку Zanussi, іграшки Hasbro та Mattel (США), бренди одягу, косметики, парфумерії та низку інших товарів. Імпорт таких товарів без дозволу правовласника не розглядається як порушення виняткових прав. Таким чином на російський ринок надходить контрафактна та сіра продукція.

Російська влада займе у росіян на війну в Україні за допомогою «патріотичних» облігацій

Влада Росії планує розміщення «патріотичних» облігацій для поповнення федерального бюджету. Робиться це під гаслом «забезпечення фінансового суверенітету РФ». Станом на 10 березня 2023 перевищення витрат скарбниці над її доходами склало 3,2 трильйона рублів.

У Росії анонсували платформу для обходу санкцій

Російський союз промисловців та підприємців розробляє цифрову платформу для міжнародних розрахунків. Як завили в РСПП, «корпорації вказуватимуть, куди і яку валюту їм хотілося б переказати чи звідки отримати. А фінансові організації, причому не лише російські, — вкажуть якісь можливості з перекладу можуть запропонувати». Особливістю системи буде анонімність, необхідна мінімізації санкційних ризиків.

СУВЕРЕННА ЕКОНОМІКА: КЛЮЧОВІ ПОДІЇ ТИЖНЯ

Дізнатись більше

ТОП ПРАВОВИХ ПОДІЙ ЗА МИНУЛИЙ ТИЖДЕНЬ

Дізнатись більше

АНАТОМІЯ ПРОПАГАНДИ: ТОП-3 ПОДІЇ ЗА ТИЖДЕНЬ

Дізнатись більше