СУВЕРЕНА ЕКОНОМІКА: ГОЛОВНІ ПОДІЇ ТИЖНЯ

Володимир Путін виступив на з'їзді Російського союзу промисловців та підприємців. Він заявив, що російська економіка набуває принципово іншої якості, країні вдалося компенсувати закриття західних ринків, а позитивні тенденції набирають сили. Оптимістичні заяви Путіна радикально розходяться з оцінками експертів, які констатують відтік західного капіталу, обвал машинобудування та стагнацію нафтогазового комплексу.

Глобальні банківські спричинили світові ціни на нафту до обвалу до річного мінімуму. Російська марка експортної нафтової суміші Urals впала в ціні протягом року майже вдвічі, до 55 доларів за барель. При тому, що у березні 2022 року Urals торгувалася на рівні майже 100 доларів за барель, іноді досягаючи піку – 110 доларів.

Американська біржа Nasdaq повідомила про рішення провести делістинг цінних паперів російських компаній, включаючи "Яндекс", Ozon, Qiwi та HeadHunter. Папір буде виключено з лістингу з 24 березня. Прямим наслідком делістингу є звуження кола інвесторів, скидання акцій інституційними інвесторами, зниження рейтингу та зменшення кредитних лімітів.

У Росії виробництво машин та обладнання в році 2022 року впало майже на 45%. Дані Інституту комплексних стратегічних досліджень (ІКСІ) свідчать про падіння виробництва транспортних засобів та обладнання у Росії минулого року на 44,7%. Це стало драйвером зниження промислового виробництва в регіонах з високою часткою автопрому - Калузької, Калінінградської, Тверської та Ярославської областей.

Російський бізнес заплатить примусовий збір у розмірі 300 млрд. руб. Пропозиція РСПП про заміну збору на викуп облігацій федеральної позики було відкинуто. Разовий збір у вигляді частки від перевищення прибутку за 2021-2022 роки. над прибутком 2018-2019 рр., (windfall tax), торкнеться всіх бізнесів крім нафтогазового сектора, вугільних компаній, малого та середнього підприємництва (МСП)

СУВЕРЕННА ЕКОНОМІКА: КЛЮЧОВІ ПОДІЇ ТИЖНЯ

Дізнатись більше

ТОП ПРАВОВИХ ПОДІЙ ЗА МИНУЛИЙ ТИЖДЕНЬ

Дізнатись більше

АНАТОМІЯ ПРОПАГАНДИ: ТОП-3 ПОДІЇ ЗА ТИЖДЕНЬ

Дізнатись більше