ТОП ПРАВОВИХ ПОДІЙ ЗА МИНУЛИЙ ТИЖДЕНЬ

Ключовою подією на цьому тижні стала видача ордера на арешт Володимира Путіна Міжнародним кримінальним судом. Це рішення є сигналом для світової громадськості, що російське керівництво буде притягнуто до відповідальності у рамках міжнародного права, що є важливою перемогою глобальної системи правосуддя.

Палата попереднього провадження Міжнародного кримінального суду в Гаазі видала ордер на арешт російського президента Володимира Путіна та дитячого омбудсмена РФ Марії Львової-Бєлової. Суд вважає, що російський президент, ймовірно, несе відповідальність за незаконну депортацію дітей з України до РФ.

Слідчий комітет РФ порушив кримінальну справу проти прокурора та суддів Міжнародного кримінального суду в Гаазі (Нідерланди), які видали ордер на арешт Володимира Путіна. Слідчі СК запевняють, що нібито «підстав для притягнення до кримінальної відповідальності Путіна немає». Крім того, слідчі СК стверджують, що глави держав нібито користуються «абсолютним імунітетом від юрисдикції іноземних держав».

Уряд Китаю закликав міжнародний суд у Гаазі визнати та поважати імунітет глав держав. Про це заявив офіційний представник МЗС Китаю Ван Веньбінь, який висловився з приводу ордера МКС, виданого на арешт президента Росії Володимира Путіна. Дипломат також закликав суд у Гаазі «уникати політизації та подвійних стандартів». Китай та Росія не ратифікували Римський статут МКС, тому не визнають юрисдикції Міжнародного кримінального суду.

Держдума ухвалила закон про втрату громадянства України, який торкнеться жителів окупованих територій. Документ передбачає припинення громадянства України з дня подання заяви до МВС щодо небажання перебувати у громадянстві України для тих, хто вже має російський паспорт. Очевидно, що таким чином РФ намагається легітимізувати спробу анексії захоплених українських територій та незаконну паспортизацію їхніх мешканців.

СУВЕРЕННА ЕКОНОМІКА: КЛЮЧОВІ ПОДІЇ ТИЖНЯ

Дізнатись більше

ТОП ПРАВОВИХ ПОДІЙ ЗА МИНУЛИЙ ТИЖДЕНЬ

Дізнатись більше

АНАТОМІЯ ПРОПАГАНДИ: ТОП-3 ПОДІЇ ЗА ТИЖДЕНЬ

Дізнатись більше