СУВЕРЕНА ЕКОНОМІКА: ТОП ПОДІЙ ТИЖНЯ

Голова КНР Сі Цзіньпін провів у Кремлі переговори Володимиром Путіним. Однією із тем розмови стало розширення економічного співробітництва. Лідери держав погодили принципи розвитку економічного співробітництва на період 2030 року та домовилися про поглиблення партнерства Росії та Китаю. У комюніке йдеться про співпрацю у сфері технологій та інновацій, енергетики, формування сприятливого ділового середовища.

Прем'єр-міністр РФ Михайло Мішустін виступив у Державній думі зі звітом про роботу уряду за 2022 рік. Ключове місце у доповіді було присвячене безпрецедентному санкційному удару Заходу. Як стверджує Мішустін, влада РФ «під керівництвом президента» змогла вирішити найскладніші питання 2022 року.

Росія продовжить дію рішення про добровільне скорочення видобутку нафти на 500 тисяч барелів на добу до червня 2023 року. Згідно з офіційною позицією Кремля, скорочення пов'язане з небажанням продавати нафту операторам, які прямо чи опосередковано дотримуються встановлених ЄС та G7 принципів цінової стелі. Насправді скорочення видобутку пов'язане з ембарго ЄС на нафту і нафтопродукти і нездатність РФ перерозподілити обсяги, що вивільнилися, на інші ринки.

Щоб пожвавити російську економіку, Путін просить поліцію зменшити тиск на бізнес. На розширеному засіданні колегії МВС, посилаючись на економічні труднощі, до яких спричинили західні санкції, президент РФ закликав представників органів внутрішніх справ контролювати обґрунтованість кримінальних справ проти бізнесу. Такі заяви суперечать попереднім заявам, що санкції пішли на користь російській економіці.

Мінтранс США підготував проект наказу про заборону китайським авіакомпаніям, які доставляють пасажирів до Сполучених Штатів, літати через Росію. Таке рішення розробляється після того, як американські авіакомпанії закликали Білий дім заборонити літаючим у США конкурентам польоти над Росією.

СУВЕРЕННА ЕКОНОМІКА: КЛЮЧОВІ ПОДІЇ ТИЖНЯ

Дізнатись більше

ТОП ПРАВОВИХ ПОДІЙ ЗА МИНУЛИЙ ТИЖДЕНЬ

Дізнатись більше

АНАТОМІЯ ПРОПАГАНДИ: ТОП-3 ПОДІЇ ЗА ТИЖДЕНЬ

Дізнатись більше