АНАТОМІЯ ПРОПАГАНДИ: ТОП-3 ПОДІЇ ЗА ТИЖДЕНЬ

Візит Сі Цзіньпіна та резонанс рішення Міжнародного кримінального суду визначали основні вектори російської пропаганди. В аспекті міжнародного позиціонування важливе місце займало африканське спрямування.

На початку тижня основний фокус уваги російських ЗМІ було зосереджено на висвітленні візиту китайського лідера Сі Цзіньпіна. Для кремлівської пропаганди приїзд голови КНР став приводом говорити про міцне зовнішньополітичне та економічне співробітництво двох країн. Саме на Китай покладаються сподівання на подолання санкційного пресингу з боку США, ЄС та країн G7. Російському суспільству це постулювалося як засіб забезпечити соціально-економічний розвиток в умовах конфронтації із Заходом. У свою чергу, наголошувалося на солідарності з Пекіном у питанні Тайваню, який називався невід'ємною частиною КНР.

Ордер Міжнародного карного суду на арешт Володимира Путіна залишався тригером для російської пропаганди. Російські політики, експерти та ЗМІ щодня генерували різноманітні аргументи проти Міжнародного кримінального суду. Слідчий комітет РФ відкрив кримінальну справу проти прокурора та суддів МКС. Активно просувалася теза, що глави держав нібито мають абсолютний імунітет від юрисдикції іноземних держав. Спікер Держдуми Володін анонсував зміни у законодавстві, що забороняють будь-яку діяльність Міжнародного кримінального суду на території РФ та покарання за сприяння йому.

Міжнародна парламентська конференція "Росія-Африка" була використана Кремлем для позиціонування Росії в ролі лідера антиколоніального руху. Пропаганда намагається перекласти глобальний дискурс від реальних причин війни на нібито існуючі протиріччя існуючого світопорядку. У рамках африканського вектора Університету дружби народів повернули ім'я Патріса Лумумби, а в заявах офіційних осіб звучала теза про списання РФ країнам континенту 20 млрд. дол. (хоча ця подія сталася ще 2019 року).

СУВЕРЕННА ЕКОНОМІКА: КЛЮЧОВІ ПОДІЇ ТИЖНЯ

Дізнатись більше

ТОП ПРАВОВИХ ПОДІЙ ЗА МИНУЛИЙ ТИЖДЕНЬ

Дізнатись більше

АНАТОМІЯ ПРОПАГАНДИ: ТОП-3 ПОДІЇ ЗА ТИЖДЕНЬ

Дізнатись більше