ТОП ПРАВОВИХ ПОДІЙ ЗА МИНУЛИЙ ТИЖДЕНЬ

Агресивна зовнішньополітична риторика Москви щодо Міжнародного кримінального суду є результатом роботи міжнародних правових механізмів, що посилили тиск на всю вертикаль влади в Російській Федерації. Водночас усередині країни цього тижня слід зазначити посилення політичних репресій, військової цензури та безпрецедентне обмеження свободи слова.

РФ попередила Вірменію про «вкрай негативні наслідки» визнання Римського статуту. Росія вважає абсолютно неприйнятним можливе приєднання Вірменії до Римського статуту Міжнародного кримінального суду і вже попередила вірменську владу про «вкрай негативні наслідки» такого кроку для двосторонніх відносин. Москва розглядає прийняття країною статуту МКС як пряму загрозу Володимиру Путіну і намагається за допомогою загроз нав'язувати Вірменії свої правила.

ЄС запланував включити до 11 пакету санкцій заходи проти обходу вже введених щодо РФ заходів. У наступному пакеті санкцій планується приділити пильну увагу боротьбі проти обходу введених раніше обмежувальних заходів. Згідно із заявою колишнього посла з особливих доручень Стівена Реппа, санкції не знімуть доти, доки Володимира Путіна не видадуть Міжнародному кримінальному суду.

Олексія Москальова, чия дочка Маша намалювала антивоєнний малюнок, засудили до двох років колонії. Маша Москальова з'явилася на порядку пропагандистів відразу після зробленого антивоєнного малюнка на уроці образотворчого мистецтва. Сім'я зазнала відкритого переслідування підконтрольними Кремлю ЗМІ. Рішення посадити Москальова у в'язницю показує, що Кремль не готовий сприймати свободу слова у будь-якому її прояві.

На народного артиста Дмитра Назарова склали протокол про дискредитацію армії. Справа за ч. 1 ст. 20.3.3 КоАП (суспільні дії, спрямовані на дискредитацію використання Збройних сил Росії) зареєстровано Тверським судом 21 березня. Протокол складено з урахуванням вірша - «Нова реальність».

СУВЕРЕННА ЕКОНОМІКА: КЛЮЧОВІ ПОДІЇ ТИЖНЯ

Дізнатись більше

ТОП ПРАВОВИХ ПОДІЙ ЗА МИНУЛИЙ ТИЖДЕНЬ

Дізнатись більше

АНАТОМІЯ ПРОПАГАНДИ: ТОП-3 ПОДІЇ ЗА ТИЖДЕНЬ

Дізнатись більше