БРАЗИЛІЯ – РОСІЯ: НЕБЕЗПЕЧНИЙ ЗВ'ЯЗОК ЧЕРЕЗ АТЛАНТИКУ

Бразильський уряд пропонує створити "клуб миру", але відмовляється приєднатися до міжнародної санкційної політики щодо Москви. Насамперед, причина продовження співпраці з РФ залежить від Бразилії, більш ніж на 60%, від поставок російських добрив. До того ж, новообраний (з 01.01.2023 р.) президент Лула да Сілва успадковує тісну політичну взаємодію по лінії організації БРІКС, тому ініціює залучення Індії та Китаю до будь-яких переговорних проектів. Як правило, моделі врегулювання військового конфлікту, що пропонуються зазначеним колом держав, містять утопічні або аморфні/розмиті шляхи примирення сторін.

Офіційна Бразиліа намагається виглядати нейтральною, відмовляючись постачати елементи військової техніки чи боєкомплект для України. Хоча адміністрація США активно веде переговори про зміну бразильської позиції, проте нещодавня спроба отримати боєприпаси для танків Leopard 2 завершилася невдачею. Тим часом, Бразилія підтримала резолюцію ООН про мир і територіальну цілісність України, а також офіційно заявила, що як підписувач "Римського статуту" виконає рішення Гаазького Трибуналу щодо арешту Путіна. Подібна амбівалентність бразильського уряду свідчить про усвідомлення ним стратегічної поразки Росії, але вказує на тактичні кроки щодо ситуативної вигоди від співпраці з Москвою.

Тактика "нерентабельної торгівлі" РФ є приманкою для нестабільних режимів або кризових економік. За прикладом СРСР, сьогоднішній Кремль воліє ідеологічні та політичні вигоди прорахованим ризикам. Такий підхід затягує обвалення міжнародного авторитету Росії та створює ілюзорне враження стійкості системи. Бразилія, як і низка інших країн світу, йде на компроміс з верхівкою Російської Федерації через колосальні вигоди від економічних преференцій, які пропонує ослаблений Володимир Путін.

СУВЕРЕННА ЕКОНОМІКА: КЛЮЧОВІ ПОДІЇ ТИЖНЯ

Дізнатись більше

ТОП ПРАВОВИХ ПОДІЙ ЗА МИНУЛИЙ ТИЖДЕНЬ

Дізнатись більше

АНАТОМІЯ ПРОПАГАНДИ: ТОП-3 ПОДІЇ ЗА ТИЖДЕНЬ

Дізнатись більше